16. 1. – 26. 2. 2023

Příjem návrhů

ZRUŠENA

Veřejná projednání

27. 2. – 14. 4. 2023

Kontrola návrhů

2. 5. – 16. 5. 2023

Hlasování

od 1. 1. 2024

Realizace

Aktuality

Přestřižení pásky Fitparku Bezručova
Na konci roku 2022 proběhlo přestřižení pásky nově vytvořeného Fitparku Bezručova, neboli odpočinkové zóny nejen pro seniory. Ze 4. ročníku Společně tvoříme Chomutov se zrealizoval návrh dvou navrhovatelek, paní Šmídové a paní Furiakové, které měly stejný nápad - vytvořit pro seniory bydlící v Centru denních služeb Merkur, a nejen pro ně, zázemí v nedalekém kousku přírody, kde se mohou protáhnout a spočinout v zeleni.
více
Hamerský rybník ožil malovanou tabulí pro děti
Ještě v rámci realizace návrhu Renovace rybníkové cesty za restaurací Hřebíkárna se k rybníku instalovala malovaná tabule pro děti. Je to takové doťukňutí - třešnička na dortu:-). Grafik z reklamní agentury ADVERCOM, pan Bulant, připravil krásnou malovanou tabuli i texty o zajímavostech ze života zvířat nebo rostlin na hrázi rybníka, které jsou psané hravou formou pro děti :-). Tato malovaná tabule s otevíratelnými okénky je z druhé strany informační tabule o Hamerském rybníku, která u rybníka již stojí od léta.
více
Hvězdáři pozorují noční oblohu a zázemí se jim už rýsuje
Finalizuje se i další návrh občanů v realizaci, a to Hvězdárna F. J. Gerstnera. Na louce u bývalého kina Oko v Lipské ulici se zhotovilo jednoduché oplocení se dvěma brankami a na betonové patky se složil nový kovový kontejner. Osm masivních dřevěných lavic je již veřejnosti na pozorování noční oblohy k dispozici. Kontejner se obložil dřevěným fasádním obkladem rhombus ze sibiřského modřínu, který není třeba udržovat a za čas chytí tzv. patinu. Na střechu hvězdárny se umístí anténní stožár. Hvězdáři budou mít k dispozici projektor a desku na boku kontejneru k promítání tak, aby mohli při pozorování noční oblohy přednést veřejnosti, co se bude pozorovat a co mohou na obloze vidět.
více

Nejbližší události

od 16. ledna do 26. února 2023 příjem nových návrhů do 5. ročníku Společně tvoříme Chomutov