Bike areál Chomutov

FALER  BIKE  team  si  pronajal  od  města  pozemek  č  2701/1,  kde  stavíme  cyklistický  areál. V současné době jsme navezli hlinitý materiál a získali jsme stavební povolení.

Areál se nachází přímo u cyklostezky a celý ho chceme vybudovat z přírodních materiálů jako je hlína, kámen a písek. Areál bude volně přístupný veřejnosti, pro každého, kdo má zájemse na kole naučit něco navíc. Náš tým by ho využíval k tréninkům. Vše bude navrženo tak, aby ho mohli využívat děti od 5 let, a bude vytvořen tak, aby byl sjízdný a lehce zvládnutelný na jakémkoli typu kola jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.

V areálu budujeme dvě sportoviště: 2 pumptracky a bikrosovou dráhu.

Celá trať je většinou postavená na poměrně malé ploše a mezi startem a cílem je malý výškový rozdíl. Základem každé bikrosové tratě je startovní vrchol se startovací rampou, která vypouští na trať jezdce, kteří mezi sebou bojují o postup do dalších částí soutěže. Skoky jsou vyrobené z hlíny a jako vrchní povrch bývá nejvíc používána šotolina.

Projekt financujeme od sponzorů, velkou část prací nám teď na jaře udělají Severočeské doly a poté budou chybět dokončovací práce a vybudování zázemí.

Proto se hlásíme do projektu města Chomutova, aby nám město pomohlo s dobudováním areálu.

Dokončovací práce: Betonová dlažba na startovní rovinku a zatáčky -pro dobré vedení kola, ale i pro ochranu před deštěm a tedy i před úrazy jezdců + dokončovací práce jízdního povrchu – hutnění písku do podloží v jízdní dráze na BMX a pumptracku + venkovní cvičební prvky pro další sportovní vyžití mládeže.

 

Předkladatel návrhu: Petr Miltner

Předpokládané náklady: 370.000 Kč

příloha 1

příloha 2

příloha 3

příloha 4

příloha 5

příloha 6

příloha 7

Realizace návrhu:

V Bike areálu, který se staví u řeky Chomutovky na konci Škroupovy ulice, je dráha ze zhutněné hlíny určená pro malé i velké cyklisty. Zatím je areál ve výstavbě, ale pumptrack a bikrosová dráha by měli být sjízdné již v příštím roce.

Na zpevněný povrch a podloží z písku byla položena betonová zámková dlažba pro dobré vedení kola. Do konce roku se stihla položit dlažba na startovací rovinku. Dlažbu položila firma STAKADO s.r.o..

Podívejte se na fotografie:

Aktualizace srpen 2018: Bike areál se dokončuje, 31. 8. 2018 od 12:30 proběhne slavnostní otevření areálu se zajímavým programem – více viz plakát ve fotogalerii.