Úprava sjezdu z Přemyslovy ul. na cyklotrasu 3077

Nevyhovující směrové a rozhledové podmínky před dolní bránou do Zooparku při odbočení na cyklotrasu 3077, nebezpečné stavební uspořádání v místě (zbytky ekodrénu, nerovnosti – obrubník a změna povrchu).

Navrhuji odstranit 2-3 polí plotu z ocelových prutů v rámu v délce 6-9 m; ubourat kamennou podezdívku plotu v délce 3-4,5 m. Na zbytek koruny zdi by mohla být upevněna deska pro posezení (bezúdržbová deska z recyklátu nebo fošna patřičně ošetřená – impregnovaná proti povětrnostním vlivům). Po odstranění nefunkčního ekodrénu a chodníkové dlažby bude položena nová asfaltová vozovka s poloměrem oblouku min 8 m s plynulým navázáním na Přemyslovu ulici a cyklopěšinu 3077.

Navazující chodník bude předlážděn tak, aby při sjezdu na cyklopěšinu byl minimální výškový rozdíl (provoz dětských kočárků apod.).

Bude přesunuta dopravní značka (doporučuji, aby místo C9 cyklopěšina zde byla B11 Zákaz vjezdu všech motorových vozidel).

Ze strany od lesa (zelené plochy) bude ke zbylé podezdívce (bez plotu) dosypán násyp cca 40-50 cm pod úroveň koruny zídky v šířce 1,5-2 m s povrchem upraveným štěrkem nebo dlažbou, svahy ve sklonu 1:1,5-1:3  budou osety trávou.

Předkladatel návrhu: Ing. Vladimír Jaeger

Předpokládané náklady: 100.000 Kč

kontrolní checklist návrh č. 49

Realizace návrhu:

Plynulejší nájezd na cyklostezku u dolní brány zooparku byl v listopadu tohoto roku dokončen. Stavební práce provedla firma ZKZ s.r.o., lavičku osadili a trávu vyseli Technické služby města Chomutova. Příští rok se pouze doplní vodorovné značení a na dosetou zeminu se vysází tráva. Podívejte se na fotografie dokumentující stav před, během stavby a po dokončení.