MODERNIZACE, opravy podchodu pod silnicí I/13 lokalita Kadaňská – střed města

Instalace nových světel pro noční, ale zároveň i pro denní provoz, osazení bezpečnostními kamerami, tak aby byl monitorován celý prostor pro větší bezpečnost občanů.

Předpokládané náklady: 600 tis. Kč

REALIZACE:

Podchod byl Technickými službami města pod vedením pana Daniela Hurníka lépe osvětlen, kamery jsou připraveny k osazení, jen se čeká na připojení nového rozvaděče od společnosti ČEZ. Pak zde budou nově svítit světla i přes den a prostor bude snímán kamerami. I když předmětem návrhu nebyla výmalba podchodu, město se rozhodlo zkulturnit podchod i výmalbou. Dle zkušeností si ale čistě vybílené zdi vybírají ke svému vyjádření sprejeři-amatéři, proto město oslovilo výtvarný kolektiv s dlouholetou zkušeností v oboru, který maloval například boční zeď na základní škole Heyrovského. Požadavek města je vymalovat podchod ve světlých barvách a v nějakém provedení, které nebude tolik lákat sprejery. Finální výmalba podchodu se uskuteční na jaře 2020.

Na konci března 2020 byly stěny podchodu natřeny penetrací a základní fasádní barvou, aby se připravily pro skupinu umělců. Ti si podchod rozdělili do různých prostorů a vymalovali je v art stylu.