Defibrilátory do města

Na místa, kde se pohybuje více lidí, umístit defibrilátory – mikroprocesorem řízený přístroj, který mohou obsluhovat i nevyškolení zachránci a který po hlasové a obrazové instruktáži navede zachránce jak postupovat. Defibrilátory budou uzamčeny, odemknou se pouze po zadání kódu, který sdělí na lince 155. Konkrétní umístění defibrilátorů se najde společně se zdravotními záchranáři Chomutov, např. k nákupnímu centru – Chomutovka, Globus, k aquaparku, do areálu Kamencového jezera, k zimnímu stadionu.

Předpokládané náklady: 350 tis. Kč

REALIZACE:

Po vyhodnocení všech možných míst, kam nejlépe umístit defibrilátory po městě Chomutově, se vybralo místo mezi OC Chomutovka a OC Central. Zde je největší pravděpodobnost, že bude AED přístroj potřeba dříve, než přijede vozidlo záchranné služby. Sami záchranáři doporučili toto místo, protože má největší opodstatnění – pohybuje se zde více starších občanů. Bohužel nebylo možné v těchto místech instalovat defibrilátor do skříňky na budovu, AED přístroj se tedy uložil do skříňky na sloupku do veřejného prostoru.

Další defibrilátor se umístil do skříňky na budovu Magistrátu ve Zborovské ulici. Třetí defibrilátor byl ponechán jen v pouzdře (je mobilní) a poslouží záchranářům na Kamencovém jezeře.

(Pozn. Momentálně je k dispozici AED přístroj v Zooparku, ve firmě Puls a v obchodním centru Globus).