Bezručovo údolí – lesní cestou na I. mlýn bezpečně

Přehled realizace návrhu

Lesní cesta vedoucí Bezručovým údolím začíná na začátku cyklostezky a končí kousek za prvním mlýnem. Cesta vede lesem na druhé straně řeky Chomutovky a od silnice, je skvělá na relaxaci a pro všechny, kteří hledají pěkné procházky v přírodě.

Náš projekt je zaměřen na opravy této cesty. V některých místech je cesta špatně schůdná po náročné kamenité cestě, v některých místech jsou nebezpečné srázy nebo do cesty rostou  stromy.

Doporučujeme umístit zde další dvě lavičky a  stávající  lavičky  opravit  nebo  vyměnit. Lavičky navrhujeme dřevěné.

 

Předkladatel návrhu: Petr Miltner, Petr Prokeš

Předpokládané náklady: 350.000 Kč

kontrolní checklist návrh č. 53

příloha 2


Realizace návrhu

Na konci srpna proběhla realizace návrhu pana Miltnera a pana Prokeše, kteří navrhovali opravu lesní cesty vedoucí Bezručovým údolím nalevo od cyklostezky.

Pracovní skupina Magistrátu města Chomutova pod vedením pana Bláhy postavila tři dřevěné lávky v místech nebezpečných srázů nebo špatně schůdné kamenité cestě. Lávky jsou postaveny z mokrého syrového dřeva s povrchovou úpravou, aby dlouho vydržely a nepodléhaly hned plísním.

„Jsme rádi, že se město návrhu zhostilo s takovým zapálením a i když jsme původně navrhovali přidat podél cesty i nějaké lavičky, nelitujeme toho, že na ně již z rozpočtu nezbyly peníze. Lávky se moc povedly a lesní cesta se tak stává schůdnější pro více lidí.“, sdělili navrhovatelé pan Miltner s panem Prokešem.