Discgolfové hřiště na Kamenném vrchu

Discgolf je skvělá  pohybová aktivita, sport i zábava pro všechny, bez rozdílu věku. Je finančně nenáročná, základní disk stojí cca 250 Kč. V Chomutově nám něco podobného chybí.

Lokalita Kamenný vrch je vhodná pro procházky, rekreační sport a relaxaci. Současný stav ale není ideální. Jsou zde zapomenuté a zanedbané cesty a lavičky a krásná, ale zarostlá zákoutí. Vše je navíc hustě zarostlé náletovými dřevinami. Vhodně postavené Discgolfové hřiště a s tím související citlivá úprava celého vrchu by tyto prostory opět oživila. V neposlední řade, by větší pohyb v tomto prostoru potlačil patologické jevy, s příměstským parkem související.

Discgolf by v této lokalitě vhodně doplnil již zaběhnuté aktivity, jako je   skatepark a workoutové hřiště. Podobné multifunkční parky s Discgolfem naleznete i v blízkém okolí, např. v Kadani, Teplicích nebo Oseku. Chomutov, jako statutární město, by si zasloužil mít své vlastní hřiště s případným možným založením klubu a zapojením do nově vzniklé severozápadní Discgolfové ligy.

Hlasujte pro aktivní odpočinek a zábavu pro všechny. Hlasujte pro znovuobjevení a znovuobnovení Kamenného vrchu. Hlasujte pro Discgolf.

Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem a jedná se o obdobu klasického golfu. Cílem hry je, stejně jako v golfu, dokončit hřiště co nejmenším počtem úderů – tedy hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl – jamku, která je zpravidla tvořena ocelovým discgolfovým košem. Průměrná délka jedné jamky bývá 50-150 metrů a hráč by ji běžně měl dosáhnout třemi hody. Po prvním výhozu hráč hází z místa, kde se disk zastavil a pokračuje, dokud disk nevhodí do disgolfového koše. Hřiště bývají navržena tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře či vodní plochy a ukázali svoje schopnosti házet různé hody. Vítězem se stává hráč, který dokončí celé hřiště s nejmenším počtem hodů.

 

Předkladatel návrhu: David Průcha

Předpokládané náklady: 475.000 Kč

kontrolní checklist návrh č. 47