Upravení okolí fontány v městském parku

Městský park je oblíbeným a důležitým místem v centru města, kde by lidé měli mít možnost posedět v klidném a příjemném prostředí. Některé části parku tomu odpovídají, ale některé bohužel vůbec.

Okolí betonové fontány je plné odpadků, nedopalků, rozbitého skla… nepořádek je tam obrovský. A široko daleko žádný odpadkový koš. Kromě vandalů do téhle části parku skoro nikdo nechodí, a to je škoda. Za mého dětství jsme sem chodili skákat panáka skoro každý den. I tahle část parku by si zasloužila pozornost.

Prvním krokem je umístění několika odpadkových košů, úprava posezení, revitalizace záhonků.

Předkladatel návrhu: Markéta Fridrichová

Předpokládané náklady: 100.000 Kč

kontrolní checklist návrh č. 57

 

Realizace návrhu:

Šachovnice byla už hodně zničená, přistoupili jsme tedy k úplné výměně betonového podloží a položili  dlažbu novou.

Vyměnili se dřevěné hranoly laviček, betonová část laviček a zíďka kolem se také začala opravovat, dokončí se, až to počasí dovolí.

Žulové desky stolečků a jedna židlička byly nahrazeny novými, protože ty původní už byly hodně popraskané nebo ulomené. Na deskách žulových stolečků byly vypískovány hry: člověče, nezlob se; mlýny a šachy/dáma v barevném provedení.

Celý prostor se kompletně vyčistí a na jaře se v okolí vysází květinový záhon.

Část keřů se odstranila, aby místo prosvětlila. Přesto prosíme kolemjdoucí o ochranu nově vytvořeného místa a přivolání Městské policie, pokud by někdo viděl někoho cokoliv ničit. Rádi bychom si s vámi na jaře zahráli šachy nebo dámu – na posledních fotografiích uvidíte hrací kameny na dámu v proutěném košíku a velké šachové figurky, které budou od března k dispozici k zapůjčení na zálohu v rodinném centru Rozmarýn.

Podívejte se na fotografie z průběhu revitalizace: