Obnova květinových hodin

 

Obnovit nakloněné květinové hodiny na původním místě, kde před 50 lety bývávaly, na kraji městského parku u lázní, o velikosti 4 m v průměru s takovou květinovou výsadbou, která není náročná na údržbu a bude vyhovovat klimatickým podmínkám daného místa.

Podpořte vznik dalšího atraktivního místa v centru Chomutova.

Místa pro nafocení krásných okamžiků s Vašimi přáteli i rodinou ve městě Chomutov.

Podpořte návrat historie, tradice i dobrých časů do našeho města.

 

Předkladatel návrhu: Andrea Kindermann

Předpokládané náklady: 200.000 Kč

 

Realizace návrhu

U návrhů Rozkvetlý městský park a Obnova květinových hodin jsme po dohodě s krajinářskou architektkou a navrhovatelkami rozhodly o spojení realizace obou návrhů, kdy květinové hodiny vzniknou v prostoru palisád u Hotelu 99. Vstup do parku z centra se stane reprezentativnější a rozkvetlejší.

Aktualizace návrhu prosinec 2018:

V místě palisádového ostrůvku při vstupu do městského parku od Komerční banky se provedly stavební práce. Vznikly prostory mezi nově usazenými čedičovými sloupky. Na jaře se do těchto prostor vysází květiny. Hodinový strojek je ukryt ve skruži uprostřed ciferníku. Hodinový strojek dodá firma Elektročas s.r.o., která realizovala i květinové hodiny v Poděbradech. Kamenné číslice budou ze žuly, ručičky budou kovové. Vše se postupně dokončuje a na jaře se dosází květinami, těšme se na výsledek.