Aktuality

Květinové hodiny na jaře rozkvetou
  Až to umožní klimatické podmínky budou instalovány kamenné číslice III., IV., IX. a XII. na ciferník hodin a květinové hodiny rozkvetou.
více
Malovaná hřiště
Na různých místech po městě vznikají malovaná hřiště. V první fázi se nastříkají vybrané nevyužívané asfaltové plochy bývalých hřišť nebo spojovací chodníky, kde si mohou děti hrát, neonovými spreji, které vydrží něco přes rok. 
více
Zábavně na I. mlýn
Dokončila se realizace projektu Bezručovo údolí - zábavně na I. mlýn z prvního ročníku participativního rozpočtu. Věříme, že nově vzniklá odpočívadla pro děti a dospělé zpříjemní návštěvníkům cestu nádhernou přírodou na I. mlýn.
více
První lavička a koš podél cyklostezky
Jeden vítězný návrh z druhého ročníku participativního rozpočtu měl za cíl postavit lavičky a odpadkové koše podél cyklostezky vedoucí městem. Místo ve Škroupově ulici bylo vytipováno jako honosnější, protože bude odkazovat na památku slavného občana města, generála Kutlvašra, který žil v domě ve Škroupově ulici s č. p. 36.
více
Otevření Bike areálu
  Poslední srpnový den proběhne slavnostní otevření Bike areálu, který se dokončil i díky vašim hlasům v participativním rozpočtu 2017. Bike areál byl 31. 8. 2018 otevřen, akce se vydařila, dorazili i slavní hosté - podívejte se sami:
více
Realizace návrhů z prvního ročníku
  Ze třinácti vítězných návrhů z prvního ročníku participativního rozpočtu je šest návrhů komplet hotových, další tři se stavebně dokončují (opravují se postupně další vnější části kotců v psím útulku, pokračuje se v opravě hřbitovní zdi v Beethovenově ulici a dokončují se práce v Bike areálu) a čtyři návrhy ještě na svou realizaci čekají.
více
Turnaj na nové šachovnici v parku
  Díky návrhu Úprava okolí fontány v parku si můžete půjčit v RC Rozmarýn v době od pondělí do soboty od 9 do 18 hodin velké zahradní šachy nebo dámu na zálohu. Minulý týden jsme odstartovali sezónu. Přijďte a strávíte tu příjemný čas pod vzrostlými duby :-)
více
Výsledky hlasování 2018
Hlasování se letos zúčastnilo 2076 lidí, to je o 6 osob méně než loni. Na 50 tisícové město, jako je Chomutov, to je slušný výsledek. Z 30 návrhů jich bude zrealizována jedna třetina. Podívejte se na všechny návrhy seřazené sestupně od nejvyššího počtu dosažených hlasů. Zelená linka představuje 5 milionovou hranici. Ty návrhy, které jsou nad zelenou linkou, město Chomutov zrealizuje. Výsledky _ Společně tvoříme Chomutov 2018 _ D21.me
více
Již hlasovalo 1598 lidí
Do středy 2. května již hlasovalo 1598 lidí. Ti, kteří ještě nehlasovali, mají čas do neděle 6. května do půlnoci. Výsledky budou k dispozici hned v pondělí 7. května, kdy se zveřejní na těchto stránkách.
více
Problémy s hlasováním?
Pokud máte potíže odhlasovat, obraťte se prosím na paní Mgr. Jitku Štěpánkovou (jitka.stepankova@d21.me), která Vám pomůže problém vyřešit. Společnost D21 zajišťuje online hlasování pro participativní rozpočet Společně tvoříme Chomutov. Velice se za potíže s hlasování omlouváme! Programátoři D21 to řeší. Přesto se ale již podařilo odhlasovat 1284 lidem, což je krásný výsledek za 5 hlasovacích dní :-)    
více
Návrhy 2018 k hlasování
Fáze hodnocení skončila, z posuzovaných 58 návrhů jich je 30 realizovatelných. Teď záleží na občanech města Chomutova, kterým návrhům vdechnou život z papíru do reality. Počet možných kladných a záporných hlasů bude stejný jako v loňském roce, tj. maximálně 9 kladných hlasů a maximálně 4 záporné hlasy.
více
Mapa vašich návrhů 2018
Podívejte se na mapu návrhů, které jste podali do druhého ročníku participativního rozpočtu. Nyní bude tým odborníků na městě u všech 58 návrhů prověřovat vlastnictví pozemku/budovy, kde je projekt navrhován, dále bude posuzovat realizovatelnost návrhu, soulad s územním plánem, se strategií rozvoje a jinými koncepcemi města a prověří rozpočet návrhu.
více
Poslední projednání vašich návrhů v Domečku
    Podávání návrhů skončilo v pátek 16. února, celkem se sešlo 68 vašich nápadů! Je to o tři návrhy více než loni. Návrhy jsou také oproti prvnímu ročníku více propracovanější a připravenější. Je vidět, že se Chomutováci o své město zajímají a chtějí sami přispět ke změně k lepšímu. Poslední projednání se konalo ve Středisku volného času Domeček a přišlo 31 lidí, někteří představovali své projekty a někteří si přišli poslechnout, jaké návrhy ostatní podávají.  
více
Druhé projednání přineslo další vaše nápady
Ve středu 7. února přišlo na Základní školu Zahradní pět navrhovatelů, někteří přišli představit své již podané návrhy - např. Defibrilátory do města, Vyčištění a odbahnění nádrže u bývalého kina Evropa, Zateplení budovy Klokánku a Lepší umístění kontejnerového stání v ulici Hutnická. Někteří přišli představit návrhy, které ještě sepíší do formuláře - např. Přeplněné kontejnery na Písečné, Obnovit dětské hřiště v ulici Pod Břízami, Umístit zrcadlo na výjezd od Lidlu na Písečné a další.
více
VIDEO: Zapojte se již podruhé
Většinou si na vše stěžujeme a nemáme čas a energii vymýšlet, jak to udělat jinak, abychom se cítili lépe. Když dostaneme příležitost od města v podobě participativního rozpočtu, můžeme hledat řešení – jak to funguje v jiných městech?, bavíme se o nápadech s přáteli, sousedy, a tím se vlastně podílíme na utváření našeho místa pro život. Podívejte se na reportáž a zjistíte, že podání návrhu je brnkačka ;-) Nepromarněte možnost zkrášlit náš Chomutov!
více
První návrhy byly představeny na radnici
Kontejnerové stání na tříděný odpad spolu s úpravou zeleně v Dostojevského ulici, Památník majora Josefa Šulce, Památník štábního kapitána Theodora Kouby, Přidání zábradlí do divadla a Workout za základní školu Akademika Heyrovského jsou nové návrhy dalšího ročníku participativního rozpočtu, které byly představeny navrhovateli 17. ledna v zastupitelském sále na radnici v Chomutově. 
více
Veřejná projednání návrhů
Přijďte nám představit Váš návrh na jedno veřejné projednání: neděle 14. 4. 2019 od 15 hodin v Domečku (Středisko volného času,  Jiráskova ulice 4140, Chomutov 430 03) čtvrtek 23. 5. 2019 od 16:30 hodin v Chomutovské knihovně (Palackého 4995/85, Chomutov 430 01) čtvrtek 6. 6. 2019 od 16:30 hodin na ZŠ Zahradní (Zahradní 5265, Chomutov 430 04)  
více
Podél cyklostezky v Bezručáku vzniknou další odpočívadla
Přibližně v těchto místech vzniknou malá odpočinková místa, kde bude jeden herní prvek pro děti a jeden prvek workout pro cvičení s vahou vlastního těla. Cílem navrhovatelů je zpříjemnit uživatelům cyklostezky cestu na I. mlýn. Nyní se pracuje na projektové dokumentaci.
více
Plynulejší nájezd na cyklostezku u zooparku je hotov
Tento zrealizovaný návrh usnadní cyklistům nájezd na cyklostezku v Přemyslově ulici u dolní brány zooparku. Podívejte se na fotografie dokumentující stav před, během stavby a po dokončení.
více
Na Bike areálu se dokončila startovací rovinka
V Bike areálu, který se staví u řeky Chomutovky na konci Škroupovy ulice, je dráha ze zhutněné hlíny určená pro malé i velké cyklisty. Zatím je areál ve výstavbě, ale pumptrack a bikrosová dráha by měli být sjízdné již v příštím roce.
více
Úprava okolí fontány
  Návrh Markéty Fridrichové se realizuje a proměňuje okolí šachovnice a skákacího panáka (u fontány v městském parku v Chomutově) k lepšímu a upravenějšímu vzhledu.
více
První čtyři kotce jsou hotové
Pejsci v chomutovském útulku se můžou nastěhovat už do prvních nových kotců. Fotografie ukazují stav před a po.  
více
O participativní rozpočet se zajímá Český rozhlas
Ohlédnutí za prvním ročníkem a informování o počátku druhého ročníku participativního rozpočtu bylo předmětem reportáže pana Beneše z Českého rozhlasu. Sešli jsme se přímo na místě jednoho zrealizovaného návrhu, na lávce přes přivaděč v Děvínské ulici, s navrhovatelkou Pavlínou Buršovou.
více
Vyhlášení druhého ročníku participativního rozpočtu
Rada města Chomutova schválila druhý ročník participativního rozpočtu na rok 2018. Alokace zůstává stejná, a to 5 milionů korun. Maximální finanční limit na jeden návrh také zůstává na 600 tisíci korunách včetně DPH.
více
Pevnější cyklospojka mezi Bandou a Kamencovým jezerem
Díky navrhovateli Vladimírovi Jaegerovi se zpevnila spojka cyklostezky a cyklotrasy mezi Bandou a Kamencovým jezerem. Tato část cyklotrasy se vysypala kamenivem a položil se asfaltový recyklát.
více
Květinové hodiny v prostoru palisád u Hotelu 99
  U návrhů Rozkvetlý městský park a Obnova květinových hodin jsme po dohodě s krajinářskou architektkou a navrhovatelkami rozhodly o spojení realizace obou návrhů, kdy květinové hodiny vzniknou v prostoru palisád u Hotelu 99. Vstup do parku z centra se stane reprezentativnější a rozkvetlejší.
více
Bezručovo údolí – lesní cestou na I. mlýn bezpečně
Na konci srpna proběhla realizace návrhu Petra Miltnera a Petra Prokeše, kteří navrhovali opravu lesní cesty vedoucí Bezručovým údolím vlevo od cyklostezky.
více
Již bezpečné zábradlí přes přivaděč v Děvínské ulici
Jeden z návrhů, který v červnu zvítězil v hlasování participativního rozpočtu Společně tvoříme Chomutov, byl již během letních prázdnin zrealizován.
více
Celkem vás hlasovalo 2082
Podívejte se do zajímavé statistiky hlasování, kterou zpracovala společnost Demokracie 2.1 s.r.o. Statistika a výsledky hlasování Všem navrhovatelům děkujeme, že se aktivně zúčastnili projektu participativního rozpočtu Společně tvoříme Chomutov! Našli odvahu změnit své město k lepšímu a podali návrh.
více
Výsledky hlasování
Velkým úspěchem je, že se hlasování zúčastnilo celkem 2082 lidí! Z 28 návrhů jich bude zrealizováno 13, což je skoro polovina. Podívejte se na všechny návrhy seřazené sestupně od nejvyššího počtu dosažených bodů. Zelená linka představuje 5 milionovou hranici. Ty návrhy, které jsou nad zelenou linkou, město Chomutov zrealizuje. Výsledky _ Společně tvoříme Chomutov _ D21
více
Technické potíže při hlasování?
V případě, že Vám nedorazí žádná SMS s PIN kódem, i když zadáváte správné telefonní číslo (které ještě nehlasovalo), obraťte se prosím na technickou podporu info@d21.me. Pokud máte technické potíže znovu hlasovat ze stejného počítače, ale s použitím jiného telefonního čísla, které ještě nehlasovalo, zkuste celé okno v prohlížeči zavřít a znovu ho otevřít.
více
Již hlasovalo 1580 lidí!
Už více jak půldruhého tisíce lidí hlasovalo pro svůj oblíbený projekt v rámci participativního rozpočtu. Hned v průběhu prvního dne hlasování trhal Chomutov dosavadní rekordy a vedl si lépe než třeba Praha 6. Tam v úvodní den hlasovalo o polovinu méně lidí, přestože v této části hlavního města žije dvojnásobně více obyvatel než v Chomutově. Přidejte se a rozdělte 5 milionů na konkrétní investiční nápady ve vašem okolí. Udělat to můžete hned teď a tady!
více
Podívejte se na všechny návrhy
V záložce "Vaše návrhy" naleznete všech 28 návrhů, které postoupily k hlasování a od pondělí 12. června o nich budete moci rozhodnout. Hlasování potrvá dva týdny, do neděle 25. června 2017.
více
Sečteno podtrženo – 64 návrhů!
  Během podávání návrhů od 15. 2. do 31. 3. 2017 jste zaslali celkem 64 návrhů! Většina je velmi nápaditá a užitečná pro proměnu veřejných prostor ve městě, děkujeme za ně!
více
Poslední veřejné projednání bylo v Domečku
Ve čtvrtek 30. března se ve Středisku volného času Domeček sešlo 8 navrhovatelů a prezentovalo se 10 návrhů:
více
Chomutováci již podali více než 50 návrhů
Na Základní škole Zahradní proběhlo 21. března druhé veřejné projednání. „Jsem z návrhů nadšená! Předkladatelé si zjistili mnoho informací, dokázali je výborně zpracovat a dokonce je představili ostatním“, řekla koordinátorka projektu.
více
Chomutováci představili první návrhy
V úterý 7. března bylo na programu první projednání návrhů občanů na investice. Zatímco návrhů do projektu Společně tvoříme Chomutov dorazilo více než třicet, na projednání přišlo navrhovatelů méně. Hned na místě se k nim vyjádřili odborníci z města. Další Chomutováci si přišli zjistit informace, své nápady na zlepšení a oživení města mohou poslat do konce března.
více
Zveme vás na veřejné projednávání návrhů
Zveme vás na veřejné projednávání vašich návrhů. Upozorňujeme, že předkladatelé návrhů, nebo jejich zástupci zapsáni ve formuláři, se musí zúčastnit aspoň jednoho veřejného projednávání.
více
Již od 15. února můžete podávat projekty!
Chybí vám něco ve vašem okolí? Navrhněte vlastní projekt, my ho posoudíme. Pokud bude možné jej zrealizovat, získáte pro něj dostatečnou podporu veřejnosti, tak my ho jako město zaplatíme.
více
Na vaše projekty je připraveno pět milionů korun
Město Chomutov v letošním rozpočtu vyčlenilo pět milionů korun na vaše projekty. Maximální hranice pro každý jednotlivý projekt je 600 tisíc korun včetně DPH.
více
Chomutov není New York, ale… trochu jo
Město Chomutov představuje projekt Společně tvoříme Chomutov, který rozděluje peníze na investice podle přímých návrhů občanů.
více