Chomutováci představili první návrhy

V úterý 7. března bylo na programu první projednání návrhů občanů na investice. Zatímco návrhů do projektu Společně tvoříme Chomutov dorazilo více než třicet, na projednání přišlo navrhovatelů méně. Hned na místě se k nim vyjádřili odborníci z města. Další Chomutováci si přišli zjistit informace, své nápady na zlepšení a oživení města mohou poslat do konce března.

„Z projednání mám velmi dobrý pocit. Předkladatelé prezentovali své návrhy, ať už to byly proměny zeleně, městského parku, nebo třeba vylepšení pro cyklisty. Objevily se tam nápady jako obnovení květinových hodin v Chomutově, doplnění cyklostezky u Bandy a Kamenčáku, rozšíření železničního přejezdu u zooparku, zpřehlednění zatáčky u vjezdu na cyklostezku u dolní brány zooparku, přidání značení na velkém kruhovém objezdu pro cyklisty, návrh na rozkvetení a další vylepšení městského parku, na pěší zónu na části náměstí u kostela sv. Kateřiny, návrh na osvětlení podél cyklostezky za ulicí Kyjická a návrh na přidání laviček podél cyklostezky na Březenecké. Myslím, že tyto nápady určitě zaujmou více lidí,“ říká koordinátorka projektu Tereza Rödlingová.

Účastí na projednání splnili předkladatelé jednu z podmínek k postupu jejich návrhů do hlasování. Druhé veřejné projednání bude 21. března od 16 do 18 hodin v zasedací místnosti ZŠ Zahradní. Doufáme, že si zbývající nebo i noví předkladatelé na toto projednání udělají čas a přijdou své návrhy představit.