Odhlasováno – zvítězilo 11 návrhů

Do včerejší půlnoci se hlasovalo a dnes již známe výsledky. V rámci třetího ročníku participativního rozpočtu Společně tvoříme Chomutov město zrealizuje jedenáct z devatenácti projektů navržených občany.  Do hlasování se zapojilo 1674 občanů, z toho 43% hlasovalo pro vítězný návrh Přístřešek pro dojíždějící děti u ZŠ Kadaňská.

Zde v odkazu si můžete projít výsledky a statistiku hlasování: výsledky a statistika hlasování Společně tvoříme Chomutov

Do celkové alokace pro tento projekt, tj. 5 miliónů korun, se vešly tyto návrhy: Přístřešek pro dojíždějící děti u ZŠ Kadaňská, Rekonstrukce psího útulku, Interaktivní městský park, Zkulturnění podchodů v kruháku, Nové oplocení hřiště ZŠ Kadaňská, Parkovací místa v Bezručově ul., Mlhoviště do MŠ, Oprava chodníku v Kostnické ul., Hřiště pro školku, Rekonstrukce zastávky Chomutovka a Pumptracková dráha na ovál bývalého fotbalového stadionu za lázněmi.

Město začne připravovat realizace projektů, s tím že čerpat na ně z rozpočtu města bude od ledna 2020.

Po tři ročníky, kdy se hlasuje o návrzích participativního rozpočtu, se vždy účastní přibližně dvě třetiny žen a jedna třetina mužů. Snižuje se účast hlasujících ve věku 19-35 let a navyšuje se účast hlasujících ve věku 36-50 let. O 1% klesá účast mladých do 18 let a vyrovnává to 1% nárůst účasti seniorů nad 65 let.

Zvyšuje se účast lidí s trvalým bydlištěm v Chomutově. Počet hlasujících, kteří zde tráví volný čas, pracují nebo studují, zůstává přibližně stejný.