Aktuality

Vyhlášení druhého ročníku participativního rozpočtu
Rada města Chomutova schválila druhý ročník participativního rozpočtu na rok 2018. Alokace zůstává stejná, a to 5 milionů korun. Maximální finanční limit na jeden návrh také zůstává na 600 tisíci korunách včetně DPH.
více
Pevnější cyklospojka mezi Bandou a Kamencovým jezerem
Díky navrhovateli Vladimírovi Jaegerovi již cyklisté nejezdí blátem na spojce cyklostezky a cyklotrasy mezi Bandou a Kamencovým jezerem. Tato část cyklotrasy se vysypala kamenivem a položil se asfaltový recyklát.
více
Květinové hodiny v prostoru palisád u Hotelu 99
  U návrhů Rozkvetlý městský park a Obnova květinových hodin jsme po dohodě s krajinářskou architektkou a navrhovatelkami rozhodly o spojení realizace obou návrhů, kdy květinové hodiny vzniknou v prostoru palisád u Hotelu 99. Vstup do parku z centra se stane reprezentativnější a rozkvetlejší.
více
Bezručovo údolí – lesní cestou na I. mlýn bezpečně
Na konci srpna proběhla realizace návrhu Petra Miltnera a Petra Prokeše, kteří navrhovali opravu lesní cesty vedoucí Bezručovým údolím vlevo od cyklostezky.
více
Již bezpečné zábradlí přes přivaděč v Děvínské ulici
Jeden z návrhů, který v červnu zvítězil v hlasování participativního rozpočtu Společně tvoříme Chomutov, byl již během letních prázdnin zrealizován.
více
Celkem vás hlasovalo 2082
Podívejte se do zajímavé statistiky hlasování, kterou zpracovala společnost Demokracie 2.1 s.r.o. Statistika a výsledky hlasování Všem navrhovatelům děkujeme, že se aktivně zúčastnili projektu participativního rozpočtu Společně tvoříme Chomutov! Našli odvahu změnit své město k lepšímu a podali návrh.
více
Výsledky hlasování
Velkým úspěchem je, že se hlasování zúčastnilo celkem 2082 lidí! Z 28 návrhů jich bude zrealizováno 13, což je skoro polovina. Podívejte se na všechny návrhy seřazené sestupně od nejvyššího počtu dosažených bodů. Zelená linka představuje 5 milionovou hranici. Ty návrhy, které jsou nad zelenou linkou, město Chomutov zrealizuje. Výsledky _ Společně tvoříme Chomutov _ D21
více
Technické potíže při hlasování?
V případě, že Vám nedorazí žádná SMS s PIN kódem, i když zadáváte správné telefonní číslo (které ještě nehlasovalo), obraťte se prosím na technickou podporu info@d21.me. Pokud máte technické potíže znovu hlasovat ze stejného počítače, ale s použitím jiného telefonního čísla, které ještě nehlasovalo, zkuste celé okno v prohlížeči zavřít a znovu ho otevřít.
více
Již hlasovalo 1580 lidí!
Už více jak půldruhého tisíce lidí hlasovalo pro svůj oblíbený projekt v rámci participativního rozpočtu. Hned v průběhu prvního dne hlasování trhal Chomutov dosavadní rekordy a vedl si lépe než třeba Praha 6. Tam v úvodní den hlasovalo o polovinu méně lidí, přestože v této části hlavního města žije dvojnásobně více obyvatel než v Chomutově. Přidejte se a rozdělte 5 milionů na konkrétní investiční nápady ve vašem okolí. Udělat to můžete hned teď a tady!
více
Podívejte se na všechny návrhy
V záložce "Vaše návrhy" naleznete všech 28 návrhů, které postoupily k hlasování a od pondělí 12. června o nich budete moci rozhodnout. Hlasování potrvá dva týdny, do neděle 25. června 2017.
více
Sečteno podtrženo – 64 návrhů!
  Během podávání návrhů od 15. 2. do 31. 3. 2017 jste zaslali celkem 64 návrhů! Většina je velmi nápaditá a užitečná pro proměnu veřejných prostor ve městě, děkujeme za ně!
více
Poslední veřejné projednání bylo v Domečku
Ve čtvrtek 30. března se ve Středisku volného času Domeček sešlo 8 navrhovatelů a prezentovalo se 10 návrhů:
více
Chomutováci již podali více než 50 návrhů
Na Základní škole Zahradní proběhlo 21. března druhé veřejné projednání. „Jsem z návrhů nadšená! Předkladatelé si zjistili mnoho informací, dokázali je výborně zpracovat a dokonce je představili ostatním“, řekla koordinátorka projektu.
více
Chomutováci představili první návrhy
V úterý 7. března bylo na programu první projednání návrhů občanů na investice. Zatímco návrhů do projektu Společně tvoříme Chomutov dorazilo více než třicet, na projednání přišlo navrhovatelů méně. Hned na místě se k nim vyjádřili odborníci z města. Další Chomutováci si přišli zjistit informace, své nápady na zlepšení a oživení města mohou poslat do konce března.
více
Zveme vás na veřejné projednávání návrhů
Zveme vás na veřejné projednávání vašich návrhů. Upozorňujeme, že předkladatelé návrhů, nebo jejich zástupci zapsáni ve formuláři, se musí zúčastnit aspoň jednoho veřejného projednávání.
více
Již od 15. února můžete podávat projekty!
Chybí vám něco ve vašem okolí? Navrhněte vlastní projekt, my ho posoudíme. Pokud bude možné jej zrealizovat, získáte pro něj dostatečnou podporu veřejnosti, tak my ho jako město zaplatíme.
více
Na vaše projekty je připraveno pět milionů korun
Město Chomutov v letošním rozpočtu vyčlenilo pět milionů korun na vaše projekty. Maximální hranice pro každý jednotlivý projekt je 600 tisíc korun včetně DPH.
více
Chomutov není New York, ale… trochu jo
Město Chomutov představuje projekt Společně tvoříme Chomutov, který rozděluje peníze na investice podle přímých návrhů občanů.
více